Uživatel: nepřihlášen
Zapomenuté heslo |  Pomoc s přihlášením
Domů » Základní menu

Vítejte na portálu VALACHNET.cz

Nabízíme Vám televizní, internetové a telefonní služby dostupné na Valašsku v lokalitách Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Střítež nad Bečvou, Zašová, Hošťálková, Ratiboř a Kateřinice. Nepřehlédněte také naše užitečné tipy.

Novinky a akční nabídky

• 11.10.2022: Změny na sítích kabelové televize v říjnu 2022


Obrázek televizoru

Po více jak 3 letech jsme provedli významnou modernizaci služby TELEVIZE – hlavní digitální vysílání DVB-C (ladění KABEL), které proběhlo postupně ve dnech:
  • 5. 10. 2022 pro lokality Hošťálková, Kateřinice, Ratiboř
  • 11. 10. 2022 pro lokality Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Střítež nad Bečvou, Zašová
Prosíme uživatele, aby spustili automatické ladění na svých televizorech (ladění KABEL).
Seznam programů DVB-C po úplném naladění má 214 služeb (182x TV, 32x rádio).
Pro ruční ladění (manuální ladění) se více hodí informace z dokumentu Parametry ladění DVB-C.

Při takto zásadních změnách jsme u nás v TKR Jašek připraveni pomoci domácnostem s laděním televizorů bezplatně. Zájemci se mohou objednávat na 571 115 225 nebo přes email muj@valachnet.cz .

Vzhledem k charakteru změn je nezbytné znovu naladit Vaše televizní přijímače, aby bylo možné sledovat všechny TV programy z nabídky kabelové televize.

Hlavním důvodem těchto změn je vytvoření podmínek pro rozšíření TV vysílání o programy ve vysokém rozlišení obrazu, tzv. HD vysílání pro nejbližší cca 3 roky. Vzhledem k vývoji situace na trhu se HD vysílání stalo na přelomu roku 2021 a 2022 standardem u nejsledovanějších TV stanic jako jsou programy ze skupin ČT, NOVA, PRIMA, BARRANDOV, ÓČKO. Součástí změn je také odpojení z vysílání TV stanic ve standardním rozlišení obrazu, tzv. SD vysílání (týká se ČT, NOVA, PRIMA, BARRANDOV, ÓČKA v SD), které má nižší kvalitu obrazu a zabírá na „kabelovce“ místo, které můžeme využít pro nové TV kanály.

Z naší zkušenosti víme, že ne všechny televizory jsou naladěny správně na hlavní digitální vysílání DVB-C (ladění KABEL). Prověření funkčnosti Vašeho televizoru je nejrychlejší přes vysílání INFOkanálů. V nabídce DVB-C jich vysíláme celkem 6 a pokud je možné je bez omezení sledovat, máte naladěno správně. Můžete se na nás také obrátit s dotazem a podle typu Vašeho televizoru Vám pomůžeme určit jeho připravenost pro DVB-C vysílání a příjem kvalitnějšího HD obrazu.

Důležitá informace pro diváky, kteří využívají doplňkové digitální vysílání DVB-T (ladění ANTÉNA). V rámci DVB-T vysílání se v uplynulých týdnech a ani v nejbližší době nic měnit neplánuje. Nejrychlejší způsob, jak zjistit, že sledujete právě DVB-T vysílání je, že máte k dispozici pouze 34 programů a počet INFOkanálů je roven 3. Doplňkové DVB-T vysílání je určeno pro nejstarší televizní přijímače, které byly na český trh dodávány do roku 2012. Předpokládáme, že doplňkové DVB-T vysílání by mohlo být ukončeno nejdříve začátkem roku 2024. Oficiální datum zatím nebylo stanoveno.

Děkujeme za Vaši přízeň. Za tým u nás v TKR Jašek, Ing. Bronislav Jašek.


Jak lze jednoduše rozpoznat,
jestli je televizor naladěn na DVB-C (ladění KABEL) nebo DVB-T (ladění ANTÉNA)?
Když využívám DVB-C, tak platí, že Když využívám DVB-T, tak platí, že
naladím 214 programů, z toho 182 TV a 32 rozhlasových naladím pouze 34 TV a žádné rozhlasové
je dostupných 6 INFOkanálů hrají jen 3 INFOkanály

• 15.9.2022: Nová cena a rozšíření programů v Základním programovém balíčku
Informace
Dovolujeme si připomenout, že k 1. 9. 2022 proběhla změna smluvní dokumentace. Nejpodstatnější změnou je nová cena a rozšíření programové skladby Základního programového balíčku viz Informace pro zákazníky (další informace jsou také v aktualitách níže). V období od 1. 9. se postupně cena upraví z 99 na 138 Kč v přepočtu za jeden měsíc. Změna ceny se projeví v závislosti na tom, zda za televizní službu platíte měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo ročně. Prosíme o kontrolu Vašich plateb, nastavení trvalého příkazu nebo limitů u inkasních souhlasů / SIPO.

Rozšíření programů na sítích kabelové televize proběhlo 8. 8. 2022: Parametry ladění DVB-C a Seznam programů DVB-C.
Shodné změny nastaly také u chytré televize FixProTV druhá obrazovka.

• 14.9.2022: Hledáme nové kolegy do našeho týmu
Informace Máme volná pracovní místa na pozicích Samostatný technik a Operativní technik. Zašlete nám Váš strukturovaný životopis s motivačním dopisem elektronicky na email ekonom@tkrjasek.cz.

Možná čekáme právě na Vás.

• 1.9.2022: AKCE 30 dní ZDARMA na Chytrou televizi FixProTV stále platí

Zkusit FixProTV na 30 dní zdarma
Uteklo Vám něco z televizního vysílání na kabelovce? Přes FixProTV se můžete podívat na své oblíbené pořady zpětně až 7 dní, nahrávat si oblíbené filmy nebo celé seriály. Vyzkoušejte, co všechno dalšího FixProTV ještě umí úplně zadarmo na 30 dní.

Na svém mobilu, tabletu, počítači či chytrém televizoru (Smart TV) můžete zkoušet 30 dní zdarma. Naše chytrá televize běží na největším počtu značek Smart TV Samsung, LG, Panasonic, celá rodina Android TV (Sony Bravia, Philips), Hisense. Kompletní seznam podporovaných zařízení včetně Apple TV, Google Chromecast a set-top-boxů najdete zde. Rádi Vám pomůžeme se spuštěním FixProTV právě na Vašem televizoru nebo jiném zařízení - napište nám.

• 31.7.2022: Vyhlášení nové smluvní dokumentace k 1. 9. 2022
Změna smluvní dokumentace Vážení uživatelé,

dovolujeme si Vás tímto informovat o vyhlášení nové smluvní dokumentace a o postupu výpovědi smlouvy v případě, že s oznámenými změnami nesouhlasíte. Tato informace se dotýká všech uživatelů připojených k síti ValachNet. Vzhledem k rozsahu změn byla vydána Informace pro zákazníky, která upozorňuje na nejdůležitější z nich.

K 1.9.2022 se konkrétně mění dokumenty: Pro případ podrobnějšího vysvětlení změn ve smluvní dokumentaci se neváhejte obrátit na naše kontaktní místo: tel. 571 115 225, e-mail: muj@valachnet.cz.

zobrazit všechny novinky...

Nabídka služeb

Užitečné tipy

• Své přihlašovací údaje naleznete na protokolu o předání služby VALACHNET.cz
• Pro přístup k Vaší poštovní schránce můžete použít webového klienta webmail.valachnet.cz
• Pociťujete sníženou rychlost Vašeho internetového připojení? Zde je měření rychlosti.
• Zjistěte si, pod jakou IP adresou jste "vidět" na internetu.
zobrazit všechny tipy...
Podporujeme
Spolupracujeme s