Uživatel: nepřihlášen
Zapomenuté heslo |  Pomoc s přihlášením
Domů » Základní menu » Testy měření rychlosti

Testy měření rychlosti pro zákazníky služby Internet@ValachNet.cz

pokud pociťujete sníženou rychlost Vašeho připojení, prosíme o provedení měření na obou serverech ValachNet (adresy serverů jsou uvedeny níže) a na certifikovaném měřiči ČTÚ. Můžete navíc použít i některý z námi doporučených veřejných serverů v síti Internet.

Poté nám na email internet@valachnet.cz zašlete výsledky všech tří měření k vyhodnocení.

Při měření vůči serverům ValachNetu uveďte výsledek tak, že vypíšete název serveru, naměřené rychlosti stahování (download) a odesílání (upload) a také datum a čas měření ... ideální je pořídit snímek obrazovky hotového měření např. pomocí programu Výstřižky. Při měření na veřejných serverech v síti Internet tyto často nabízejí po dokončení měření speciální odkaz, pod kterým lze nalézt detaily právě z Vámi provedeného měření a který nám stačí poslat. Pokud takový odkaz není k dispozici, postupujte shodně, jako při měření vůči serverům ValachNetu.


   FAKT:   Na síti ValachNet běžně dodáváme připojení k Internetu o rychlostech 100, 200, 500 ale i 1000 Mb/s. Změřit takto vysoké rychlosti není jednoduché (sami využíváme speciální vybavení).

Nejpřesnější výsledky měření získáte, pokud budete měření provádět za těchto podmínek:

 • Měřící počítač připojte přímo datovým kabelem do portu, kde Vám službu Internet@ValachNet.cz předáváme. Jen tak zajistíte, že v době měření nebude Internet využívat nikdo jiný kromě Vás samotných. Příslušný port najdete podle zvoleného způsobu připojení k Internetu na:
  • kabelovém modemu (Internet běží přes síť kabelové televize)
  • datové zásuvce s jedním konektorem (Internet běží přes optickou síť a jste připojeni přes optický datový uzel v bytovém domě)
  • optické jednotce ONU (Internet běží přes optickou síť až k Vám do bytu, technologie GPON).
 •    DŮLEŽITÉ:   Výsledky měření může velmi negativně ovlivnit skutečnost, že měření bude provedeno navíc přes domácí router, wifi-router, případně hlasovou bránu anebo dokonce bude měření uskutečněno bez kabelového propojení přes bezdrátovou domácí síť WiFi. Při zaslání výsledků měření prosím uveďte, pokud jste měření provedli za některé z uvedených okolností. V těchto případech je navíc velmi pravděpodobné, že v době měření zůstala ke službě Internet připojena další zařízení, která mohla v době měření komunikovat a výrazně tak zkreslit výsledky měření.
 • V měřícím počítači nemějte spuštěné žádné další aplikace využívající připojení k Internetu v době měření.
 • Jako měřící počítač použijte dostatečně výkonné zařízení, které bude obsahovat moderní operační systém.
 • Před měřením se ujistěte, že Váš měřící počítač není zavirovaný.
 • Použijte aktuální verzi internetového prohlížeče, případně zkuste více různých prohlížečů (doporučujeme Google Chrome).

Servery na síti ValachNet.cz

Certifikovaný měřič rychlosti

 • nettest.cz (dle doporučení ČTÚ lze použít pro rychlosti do 500/250 Mb/s)

Doporučené veřejné servery v síti Internet

Po vyhodnocení výsledků Vás bude kontaktovat náš pracovník a dohodne s Vámi další postup.

Děkujeme za Vaši přízeň a spolupráci.

Podporujeme
Spolupracujeme s