Uživatel: nepřihlášen
Zapomenuté heslo |  Pomoc s přihlášením
Domů » Základní menu » Změna adres DNS serverů

Změna adres DNS serverů

Vydáno dne 15. 05. 2017


Úvodem


z technických důvodů budeme 29.5.2017 rušit staré IP adresy DNS serverů ValachNetu. DNS servery jsou pro většinu uživatelů přidělované automaticky serverem DHCP, takže je tato změna nijak neovlivní, nicméně někteří uživatelé mají DNS servery nastavené ručně :

  • z historických důvodů - pozůstatek starého nastavení, kdy se DHCP nevyužívalo a po změně na DHCP zůstaly DNS servery nastavené ručně. V tomto případě doporučujeme nechat DNS servery přidělovat automaticky - jen tak bude zajištěný bezproblémový provoz při případné změně DNS serverů v budoucnosti.
  • z technických důvodů - některé staré routery ASUS mají problém s novou verzí DNS serveru a proto je v nich DNS nastavené ručně (více informací). V tomto případě je nutné opravit DNS adresy na nové (viz návod) nebo vyměnit router.
  • uživatelé se službou (virtuálního) hraničního routeru - tito uživatelé mají přidělený vlastní statický blok IP adres, nepoužívají DHCP server ValachNetu a je tedy potřeba adresy DNS serverů opravit na nové.

DNS servery

Nové DNS servery: 185.163.181.194 185.163.180.102
Staré DNS servery: 79.127.195.194 79.127.192.230
 
Možná někde máte nastavené tyto adresy, které se už dávno nepoužívají :
Historické DNS servery: 212.71.186.249 212.71.186.252

Postup změny

Používáte-li k připojení na internet počítač připojený datovým kabelem k modemu nebo k datové zásuvce, je potřeba provést změnu na počítači. Máte-li doma více počítačů připojených pomocí tzv. routeru, k němuž jsou připojeny datovým kabelem nebo bezdrátově (případně máte jeden počítač, který je připojený pomocí routeru), je potřeba změnu provést na routeru (pro jistotu však zkontrolujte i nastavení v počítači).

Pro opravu nastavení jsou tyto možnosti:

  1. Zvládnete to sami - můžete k tomu využít naše návody (klikni zde) pro nastavení DHCP v různých operačních systémech i pro různé routery.
    V případě routeru je potřeba zkontrolovat i nastavení DHCP serveru, kde můžou být specifikované DNS servery ručně (klikni pro obrázek).
  2. Přinesete Váš router (včetně napájecího adaptéru) k nám a my Vám ho na počkání zdarma upravíme.
  3. Můžete využít bezplatnou vzdálenou podporu ValachNet.
  4. Domluvíte si u nás placený výjezd technika, který změnu provede.
Podporujeme
Spolupracujeme s