Uživatel: nepřihlášen
Zapomenuté heslo |  Pomoc s přihlášením
Domů » Televize » Běžná televize » Analogová

Analogové vysílání

Analogové vysílání v rámci první sítě kabelové televize v lokalitě Rožnov pod Radhoštěm bylo zahájeno roku 1986. Na rozdíl od pozemních vysílačů (konec vysílání 2012 červen) je v kabelové televizi analogové vysílání dostupné dodnes. Až do roku 2009 se počet analogově vysílaných programů zvyšoval na 47 TV kanálů (lokalita Rožnov p.R. a Zubří). V roce 2010 se spuštěním souběžného digitálního vysílání nastal obrat, kdy vzhledem k omezené přenosové kapacitě sítě kabelové televize byl rozvoj analogového vysílání zakonzervován. Od června 2012 disponujeme unikátní možností jako jediní na trhu, kdy v námi pokrytých lokalitách sítěmi kabelové televize umíme poskytovat jak analogové tak digitální vysílání souběžně všem našim zákazníkům.

Klíčovým ve vývoji analogového vysílání bude rok 2015. Právě do tohoto roku bylo všem uživatelům kabelové televize garantováno, že zachováme analogové vysílání v rozsahu počtu kanálů, na jaký jsme byli zvyklí. Televizory s analogovým tunerem postupně opouštějí naše domácnosti. Proto ke konci roku 2014 očekáváme, že bude představen přesnější plán s výhledem do roku 2020, které analogové programy budou ukončeny a které naopak přežijí rok 2015.

Analogové televizní vysílání

Analogové TV vysílání je poskytováno dle normy PAL zvuková norma D/K nebo B/G (EURO). Televizní programy jsou přenášeny v rámci III pásma (VHF), IV a V pásma (UHF) a S kanálů (USB, OSB a ESB), z pohledu frekvenčního spektra od 139 do 862 MHz.

Analogové rozhlasové vysílání

Analogové R vysílání je poskytováno dle normy FM v pásmu VKVII na frekvencích od 87,5 do 108,0 MHz .

Další informace

Parametry ladění analogového vysílání je možné najít na této stránce po volbě příslušné lokality v části Dokumenty ke stažení.

Podporujeme
Spolupracujeme s